Poradnik „Kupowanie auta używanego” – część 8 Podsumowanie

To już ostatnia część naszego blogowego kompendium wiedzy o zakupie używanego samochodu. Nasz cykl obejmował następujące odcinki:

Ogólne porady przed rozpoczęciem poszukiwań

Oględziny zewnętrzne

Oględziny wewnętrzne

Co pod maską piszczy

Przed jazdą testową

Jazda testowa

Dokumentacja

Mamy nadzieję, że nasz cykl będzie pomocny dla każdego, kto zamierza kupić auto z drugiej ręki. Pamiętajcie, że kupno samochodu to nie jednorazowy wydatek, a im dokładniej sprawdzimy auto przed zakupem, tym mniej boleśnie będziemy odczuwać jego nabycie w przyszłości. Dlatego nie należy się spieszyć, ulegać presji sprzedawcy („Panie, mam dziś jeszcze umówionych pięciu takich jak pan!”) czy sugerować się zdaniem szwagra (w końcu to nie on wykłada gotówkę na stół).

Warto przygotować się do zakupu samochodu używanego w sposób maksymalnie profesjonalny – mamy wówczas spore szanse, że w gąszczu ofert wybierzemy rzeczywiście najlepszą.

Na koniec powtórzymy podstawową poradę, której udzieliliśmy Wam na samym początku – sprawdzenie samochodu w serwisie to wydatek rzędu 100-300 zł. W autoryzowanych serwisach– poza profesjonalnie przeprowadzonymi oględzinami – pojazd można podłączyć do komputera, który powie o wszelkich nieprawidłowościach w funkcjonowaniu silnika i innych elementów, a także nierzadko będzie można odczytać całą jego historię serwisową. W ASO Pol-Motors taki przegląd kosztuje 100 zł – to niewielka kwota za święty spokój i czyste sumienie.

Tym natomiast, którzy nie mają czasu na przeglądanie setek ofert, wyszukiwanie ważnych porad na forach oraz odbywanie często nawet kilku spotkań ze sprzedającymi, polecamy skorzystanie z komisów samochodowych. Zarejestrowane firmy, dbające o swój wizerunek (zwłaszcza w czasach forów internetowych), nie będą ryzykować dobrego imienia, wciskając klientowi niesprawne czy wręcz niebezpieczne w eksploatacji auto.

 

Partnerem merytorycznym cyklu jest Salon Samochodów Używanych Pol-Motors.

uzywane

2 thoughts on “Poradnik „Kupowanie auta używanego” – część 8 Podsumowanie

 • 24 października 2015 at 00:10
  Permalink

  Niezwykle interesujący wpis! Pozdrawiam właściciela bloga.

  Reply
 • 14 listopada 2015 at 01:15
  Permalink

  Ten tekst moją osobę ogromnie sporo nauczył. Fajnie się czyta.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Facebook
 • LinkedIn