Przygotuj auto na wiosnę! Wymiana opon zimowych na letnie.

W tym artykule dowiesz się: kiedy powinniśmy zmienić opony, dlaczego jest to tak istotne, dlaczego jazda na oponach zimowych w okresie wiosenno-letnim jest niebezpieczna oraz na co zwrócić uwagę podczas wymiany.

Wiosna oficjalnie nadeszła. Temperatura z dnia na dzień będzie nas coraz bardziej rozpieszczać, natomiast dla naszych opon zimowych nie jest to najlepszy czas. Producenci opon przyjęli zasadę, że wyznacznikiem momentu, w którym wybieramy się  do serwisu jest średnia temperatura całodobowa, która wynosić będzie około 7 stopni Celsjusza.

Opony zimowe różnią się od letnich przede wszystkim składem mieszanki, z jakiej są wykonane. Powyżej wspomnianej temperatury, ogumienie zimowe traci swoje właściwości, a tym samym powoduje mniejszą przyczepność, komfort jazdy i przede wszystkim pogarsza bezpieczeństwo. Kolejną różnicą jest układ bieżnika – inny dla obu rodzajów. Liczne lamele w oponach zimowych gwarantują lepszą przyczepność, natomiast w okresie letnim powodują odwrotną sytuację.

BlobServer

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Jeżeli przy zmianie „zimówek”, nie kupujemy opon nowych, musimy koniecznie sprawdzić ich stan i pamiętać o wyważeniu, kontroli wentyli i ciśnienia.  

Przy zmianie opon warto również przyjrzeć się amortyzatorom i stanie podwozia. Często po zimie nasze samochody potrzebują większego zainteresowania.

ddf7296fb8

 

Wszystkie osoby, które planują wymianę opon, zapraszamy do naszych serwisów. Oferujemy wymianę ogumienia, sprawdzenie stanu bieżnika oraz hotel opon.

 

Skontaktuj się z nami!

Autoryzowany Serwis Ford:                   Autoryzowany Serwis Hyundai i Suzuki

Tel:  694-445-522                                    Tel: 604-466-632

ul. Bardzka 1, Wrocław                           ul. Kamienna 145, Wrocław

 

fot. ford.pl/hyundai.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Facebook
  • LinkedIn